Ir ekstremaliomis sąlygomis būtina užtikrinti svarbius visuomenės ir valstybės interesus

Šiandien Seimo posėdyje Įstatymų projektai svarstomi ir priiminėjami ypatingos skubos tvarka. „Parlamentinė kontrolė, žmonių, susidursiančius su finansiniais sunkumais dėl karantino, interesų užtikrinimas yra mūsų darbo dalis,“– teigia Seimo narys Arvydas Anušauskas, teikęs pasiūlymus Seimo statuto bei su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo pataisymams, kuriems komitetai pritarė iš dalies.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys A. Anušauskas teigė, kad „atsižvelgus į pateiktą pataisą, pataisytas su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymas ir numatyta parama trijų mėnesių laikotarpiu žmonėms, kurie neteks ne mažiau trečdalio pajamų (anksčiau buvo numatyta „netekę didžiosios dalies“ pajamų). Gaila, kad nebuvo pritarta mano siūlymui, nes bet kas, netekęs ir dešimtadalio, ir penktadalio pajamų, gali susidurti su kredito grąžinimo problemomis“.

Taip pat pataisytas Seimo statutas, leidžiant, esant ekstremalioms situacijoms, komitetų ir komisijų darbus organizuoti nuotoliniu būdu. „Jau esame XXI amžiuje ir turime tokias galimybes, kurias reikia panaudoti, – teigė A. Anušauskas, –  tačiau negalime imituoti demokratijos. Posėdžiai ir nuotoliniu būdu negalės būti formalūs. Ir priimta nuostata, kad  komitetų posėdžių organizavimo galimybės nuotoliniu būdu elektroninėmis ryšio priemonėmis, realiuoju laiku, paliekant įrašus, nors ir išimtinė – gali būti reikalinga. Pavyzdžiui, jei dalis kolegų atsidurs priverstinėje „saviizoliacijoje“ dėl karantino. Apklausos būdas paliktas tik formaliems sprendimams priimti“.

LRS nuotrauka

Nuotrauka asociatyvi (2020-03-10 Seimo posėdžio akimirka, užfiksuota Seimo kanceliarijos)

© 2020 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.