A. Anušauskas kreipėsi į Prezidentą dėl beprecedentinės situacijos vykdant prieštaringus ministro Verygos sprendimus

Ne tik dėl COVID-19 keliamos grėsmės vis labiau kyla įtampa visuomenėje, mano Seimo narys Arvydas Anušauskas. Parlamentaras kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, prašydamas operatyviai reaguoti ir stabdyti beprecedentę situaciją, kuri gilina ne tik COVID-19 ligos keliamas grėsmes, skatina piliečių nepasitikėjimą valstybe, bet ir kuomet valstybiniu lygmeniu galimai nesilaikoma įstatymų.

„Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas vakar patvirtino siūlymą tikrinti dėl COVID-19, kaip numato įstatymas, tačiau jau dabar matosi, kad to nepaisoma. Prašau Prezidento atsižvelgti į visuomenėje kylančią įtampą ir pasistengti operatyviai reaguoti pagal įstatymus, siekiant išvengti dar didesnių pavojų. Raginu šalies vadovą imtis priemonių ir iniciatyvos, kad būtų įstatymiškai vykdoma Lietuvos piliečių medicininė patikra“ – teigė A. Anušauskas.

Anot parlamentaro, daugėjant į Lietuvą atvykusių piliečių skundų ir nerimo auga ne tik nepasitenkinimas Valstybe, bet ir visuomenės pasipiktinimas jų atžvilgiu priimamiems prieštaringiems selektyviems bei pavėluotiems sprendimams. „Sugrįžę į Lietuvą susiduria ir skundžiasi problemomis, apie kurias net neįsivaizdavo. Net ir tiems, kurie turėjo saviizoliacijai paruoštas patalpas taikoma priverstinė valstybės izoliacija. Juk masinis žmonių gabenimas kartu, apgyvendinimas kartu po kelis žmones kambaryje gali tik pagilinti problemą, ne tik dėl galimo užsikrėtimo, kartu ryškėja nežinomybės, galimos panikos, kitų socialinių ir psichologinių, net žmogaus teisių klausimai bei aspektai. Piliečiai skundžiasi, kad ne retai su jais „elgiamasi kaip su nusikaltėliais“ ir jie „paliekami nežinioje“ – tvirtina Seimo narys, kviesdamas Prezidentą nedelsiant reaguoti į susidariusią situaciją.

A. Anušauskas taip pat kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą, ragindamas laikytis galiojančių įstatymų, o ne blaškytis priimant vienas kitam prieštaraujančius sprendimus.

Photo Magda Ehlers

Asociatyvi nuotrauka

© 2020 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.