Ministras susitiko su užsienio gynybos atašė Lietuvoje

Vasario 1 d. krašto apsaugos ministerijoje vyko tradicinis Krašto apsaugos ministro susitikimas su Lietuvai akredituotais užsienio gynybos atašė. Ministras Arvydas Anušauskas per nuotolį užsienio šalių atstovams gynybos klausimais pristatė Lietuvos gynybos politikos prioritetus.

A. Anušauskas susitikime akcentavo Lietuvos kariuomenės modernizavimo ir stiprinimo svarbą, valstybės institucijų atsparumą ir pasirengimą atsakyti į saugumo grėsmes, visuomenės ir privataus sektoriaus įsitraukimą stiprinant nacionalinį saugumą.

Ministras pasidžiaugė intensyviu bendradarbiavimu ir karine sąveika su NATO ir NATO sąjungininkais, ES valstybėmis, ES projektų plėtojimu, tęsiamu aktyviu Lietuvos dalyvavimu tarptautinėse NATO, JAV, ES ir JT vadovaujamose operacijose bei išreiškė tolimesnę paramą Ukrainai, Sakartvelui ir Moldovai. Vėliau Lietuvai akredituotiems gynybos atašė Finansų ir biudžeto departamento atstovai pristatė gynybos biudžetą.

Renginys vyko vaizdo telekonferencijos būdu. Jame dalyvavo 25 šalių atstovai, reziduojantys ne tik Vilniuje, bet ir Varšuvoje, Taline, Rygoje.

kam.lt2020 02 01

Giedrės Maksimovicz-Alkema nuotrauka

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.