Krašto apsaugos ministras su Izraelio ambasadoriumi aptarė dvišalius santykius gynybos srityje

Vasario 5 d. krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su Izrealio ambasadoriumi Lietuvoje Yossef Levy. Susitikimo metu buvo aptartas šalių bendradarbiavimas ir apsikeista nuomonėmis apie regioninio saugumo situaciją.

Ministras A. Anušauskas akcentavo, kad užmegzti santykiai tarp Lietuvos ir Izraelio gynybos institucijų yra svarbūs ir turi potencialą toliau stiprėti. Abiem šalims svarbu tęsti dvišales politines konsultacijas, palaikyti ryšius kibernetinio saugumo srityje, dalytis patirtimi stiprinant visuomenės atsparumą.

Ambasadorius Levy akcentavo, kad Lietuva ir Izraelis istoriškai artimos valstybės. Abi šalis sieja panašus regioninio saugumo situacijos vertinimas, bendri projektai, bendradarbiavimas su tuo pačiu strateginiu partneriu – JAV.

Susitikimo metu buvo aptartas bendradarbiavimas karinės pramonės srityje ir trijų Izraelio kompanijų dalyvavimas Lietuvos vykdomuose kariuomenės modernizavimo projektuose. „Vykdomi projektai yra ilgalaikiai, todėl Lietuvai svarbus įsigyjamų sistemų aprūpinimas ir palaikymas“, – sakė ministras.

 a. anusauskas su izraelio

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.