NATO gynybos ministrų susitikime akcentuojami kolektyvinės gynybos įsipareigojimai

 

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas vasario 17-18 dienomis nuotoliniu būdu dalyvauja NATO gynybos ministrų susitikime, skirtame aktualiausiems Aljanso klausimams aptarti. Šiandien vykusioje sesijoje ministrai daugiausia dėmesio skyrė NATO atgrasymo ir gynybos stiprinimui ir sąjungininkų finansinės naštos pasidalijimo svarbai.

Kreipdamasis į NATO gynybos ministrus, A. Anušauskas akcentavo NATO kolektyvinės gynybos ir atgrasymo svarbą. „Rusija išlieka saugumo grėsme ir Baltijos regione. Turime tęsti Aljanso kolektyvinės gynybos stiprinimą, todėl šiame kontekste ir toliau turi būti tęsiami kolektyvinės gynybos įsipareigojimai per NATO gynybos planus, NATO pajėgumų vystymą ir jų parengties gerinimą“, – sakė ministras.

A. Anušauskas taip pat atkreipė dėmesį į būtinybę toliau gerinti NATO atsaką stiprinant viso Aljanso oro gynybą, taip pat ir Baltijos regione.

„Labai vertiname ir džiaugiamės Jungtinių Amerikos Valstijų įsipareigojimais Europos ir viso Euroatlantinio regiono gynybai. Transatlantinis ryšis yra kaip niekad svarbus “, – sakė ministras, pirmą kartą, kaip ir Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos sekretorius Lloyd J. Austin III, dalyvaudamas NATO gynybos ministrų susitikime.

A. Anušauskas pabrėžė, kad Lietuva, suprasdama teisingos finansinės naštos pasidalijimo svarbą, laikosi savo įsipareigojimo šalies gynybai skirti 2 proc. BVP. „Mūsų žodžiai mažai ką reiškia, jei jų neparemsime resursais, todėl sieksiu, kad iki 2024 metų Lietuvos gynybai būtų skirta 2,2 proc. BVP“, – sakė jis.

Rytoj NATO gynybos ministrai kalbės apie tarptautinių operacijų Afganistane ir Irake ateitį. Šiose operacijose dalyvauja ir Lietuvos kariai.

2021 02 17

Nato.int nuotrauka

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.