Ministras su Prancūzijos ambasadore aptarė dvišalio bendradarbiavimo aktualijas

Spalio 28 d. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su naująja Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Alix Victoria Everard, su kuria aptarė aktualiausius šalių bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje klausimus.

„Dėkojame Prancūzijai už paramą ir svarų indėlį į Baltijos regiono saugumo stiprinimą – prancūzų kariai jau aštuonis kartus vykdė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, o taip pat aktyviai dalyvauja ir NATO priešakinių pajėgų bataliono grupėse Lietuvoje ir Estijoje bei karinėse pratybose Lietuvoje“, – sakė ministras A. Anušauskas.

Glaudžiu kariniu bendradarbiavimu su Prancūzija pasidžiaugęs A. Anušauskas padėkojo ir už Prancūzijos humanitarinę pagalbą, skirtą nelegalios migracijos antplūdžio suvaldymui. Susitikimo metu aptarta Baltarusijos režimo vykdoma hibridinė ataka ir intensyvėjantys migrantų bandymai iš Baltarusijos patekti į Lenkiją.

Ministras su A. V. Everard diskutavo ir apie planuojamą Lietuvos dalyvavimą Prancūzijos vadovaujamoje tarptautinėje operacijoje „Task Force Takuba“. A. Anušauskas ambasadorei patvirtino, kad Lietuvoje pasiektas politinis sutarimas Lietuvos kariams jungtis prie šios operacijos Malyje – LR Seimui patvirtinus naująjį mandatą, juo numatoma  į „Task Force Takuba“ 2022 metais siųsti iki 30 Lietuvos karių ar civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų ir reikalingiausius operacijai pajėgumus.

A. Anušauskas su Prancūzijos ambasadore taip pat aptarė aktualius NATO ir Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus bei galimybę pradėti ES vadovaujamą karinę misiją Ukrainoje.

2021 10 28

Nuotrauka KAM/A.Pliadis.

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.