Vasario 17–19 dienomis, dalyvaudamas Miuncheno saugumo konferencijoje krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su aukšto rango politikos, kariuomenės ir gynybos pramonės atstovais.
Aptarta Lietuvos ir viso regiono saugumo situacija, priemonės, reikalingos saugumui užtikrinti, artėjantis NATO viršūnių susitikimas Vilniuje ir parama Ukrainai. Ne viename susitikime buvo pabrėžta Lietuvos paramos Ukrainai reikšmė.
Per tris dienas trukusią konferenciją ministras susitiko su Japonijos gynybos viceministru Masami Oka, Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiuoju vadu generolu Christopheriu Cavoli, JAV Nacionalinės Gvardijos biuro vadu generolu Danieliu Hokansonu, Jungtinės Karalystės šešėlinio kabineto gynybos sekretoriumi Johnu Healey, Vokietijos parlamento nariu Roderichu Kiesewetteriu, ginkluotės gamintojos „Rheinmetall AG“ vadovu Arminu Pappergeriu, Atlanto tarybos vadovu Fredericku Kempe, taip pat dalyvavo diskusijoje buvusio JAV Gynybos sekretoriaus atsargos generolo Jimo Mattiso kvietimu.
Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas ir JAV Nacionalinės Gvardijos biuro vadas pastebėjo nuoseklias Lietuvos pastangas ir progresą stiprinant Lietuvos kariuomenę.
„Kryptingai dirbame infrastruktūros plėtros, įsigijimų bei tinkamo sąjungininkų priėmimo Lietuvoje klausimais“, – susitikimuose kalbėjo ministras A. Anušauskas.
Susitikime su Japonijos gynybos viceministru aptarta ne tik saugumo situacija, bet ir Lietuvai svarbios tolesnio šalių bendradarbiavimo plėtros perspektyvos.
Tiek Miuncheno saugumo konferencijoje, tiek jos paraštėse vykusios diskusijos dar kartą patvirtino, kad Vakarų šalių lyderiai suvokia dabartines grėsmes ir yra pasiryžę į jas adekvačiai reaguoti, remdami Ukrainą iki jos pergalės prieš agresorių bei vėliau tiek, kiek reikės. Kartu buvo išreikšta parama klausimo dėl Rusijos atsakomybės už karo nusikaltimus ir Ukrainos naikinimą svarstymui tarptautinėje bendruomenėje.
Miuncheno saugumo konferencija, organizuojama dar nuo 1963 m., yra kasmetinė aukšto lygio diskusijų platforma apie svarbiausius šių laikų užsienio ir saugumo politikos iššūkius. Šių metų konferencija yra jau 59-oji.