A.Anušauskas: Totalitarinių valstybių simboliai bus iš naujo įvertinti

 

Parlamentinės grupės „Už istorinę atmintį ir teisingumą“ spalio 22 d. surengtos diskusijos apie valstybės kultūros paveldo principus, kuomet tarp saugomų paminklų atsiduria ir Lietuvą okupavusių totalitarinių valstybių ideologizuoti simboliai bei paminklai, išvados rado atgarsį ir Kultūros ministerijoje. Kultūros ministras papildė nekilnojamųjų kultūros vertybių vertinimo, atrankos ir reikšmingumo nustatymo kriterijų aprašą ir turės būti iš naujo įvertinti komunistinių (kaip ir nacistinių) simbolių turintys objektai.

Parlamentinės grupės pirmininkas, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Arvydas Anušauskas mano, kad šiuo pagrindu bus įvertintos ir Žaliojo tilto skulptūros, ir kiti objektai, kurie pateko į kultūros vertybių sąrašą vien tik prisidengdami kūju ir pjautuvu.

Atsižvelgdamas į tai, kad Rusija aktyviai siūlosi remontuoti Lietuvoje sovietinius simbolius, parlamentinės grupės pirmininkas A. Anušauskas su kitais grupės nariais užregistravo ir Nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymo pataisas. Jomis siūloma užsienio valstybėms reikšmingą nekilnojamąjį kultūros paveldą leisti tvarkyti gavus ne tik Užsienio reikalų ministerijos, bet ir Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro sutikimą.

„Taip bus įvairiapusiškai įvertinami projektai, jeigu reikia įrengiami papildomi informaciniai užrašai, kurie neleis iškraipyti mūsų istorijos įvykių ir simpatijų totalitarinei valstybei ar stalinizmui pridengti kareivių kapais. Pastarieji turi būti tvarkomi ir prižiūrimi mūsų valstybės ar savivaldybių pastangomis taip, kaip reikalauja tarptautiniai standartai“, – teigia TS-LKD frakcijos narys A. Anušauskas.

© 2020 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.