Po D. Kepenio akibrokšto menkinančio Lietuvos laisvės kovų dalyvius – kreipimasis į Seimo etikos ir procedūrų komisiją

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis, Arvydas Anušauskas, Rasa Juknevičienė, Vytautas Juozapaitis, Paulius Saudargas ir Rimantas Jonas Dagys kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovo Dainiaus Kepenio pasisakymo viešojoje erdvėje.

Socialiniame tinkle Facebook lapkričio 11 d. pasirodė LVŽS nario D. Kepenio parengtas video reportažas, kuriame Seimo narys akivaizdžiai, naudodamas sovietinę leksiką bei interpretacijas niekina bei žemina Lietuvos laisvės kovotojų atminimą. „Vienu metu jie partizanai, paskui tampa miškiniai, paskui tampa stribai, paskui banditai. Tie patys lietuviai – įvairiausiam pavidale“, – video įraše sako D. Kepenis.

TS-LKD parlamentarai po tokio valdančiosios partijos atstovo akibrokšto kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją prašydami išnagrinėti, ar Seimo narys D. Kepenis nepažeidė Seimo nario etikos kodekso, kadangi video įraše panaudota okupantų bei jų talkininkų Lietuvoje vartota leksika. Taip pat prašoma įvertinti, ar nėra įstatymo, numatančio atsakomybę už viešą pritarimą genocido nusikaltimams, nusikaltimams žmoniškumui ir karo nusikaltimams, jų neigimo ir šiurkštaus menkinimo, pažeidimo požymių.

„Viliuosi, kad p. D. Kepenio pasisakymas pažeminęs Lietuvos laisvės kovotojus, jų kovas bei atminimą ir atkartojęs sovietinių okupantų šmeižtą, bus deramai įvertintas kolegų iš Seimo procedūrų ir etikos komisijos“, – teigė A. Ažubalis.

2017-11-14

© 2020 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.