Kiek vertas dabartinio Seimo darbas?(APKLAUSA)

2012 rugpjūčio 22

Balsas.lt   

A. Anušauskas: buvo padaryti reikalingi žingsniai

Arvydas Anušauskas tikino, kad nepaisant visų neigiamų pasisakymų, nepaisant viso to, ką rodo kelių metų patirtis, posakis žingsnis po žingsnio yra realybė.

„Buvo padaryti reikalingi žingsniai ir skaidrinant Lietuvos politinį gyvenimą, ir ekonominį, ir kovą su šešėliu, ir antikorupcinius įstatymus, tokius kaip turto konfiskavimas, jeigu tai nėra pagrįsta pajamomis, turiu galvoje ir partijų finansavimo įstatymo pakeitimus, kai atsisakyta juridinių asmenų paramos, ir be abejo nepaisant visų kontraversiškų dalykų kovą su korupcija“, - vardijo jis.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas akcentavo darbus, kurie nudirbti jo atstovaujamoje srityje.

„Mes pakeitėme nacionalinę kovos su korupcija programą, nudirbome nemenką įstatymų pakeitimo darbą, kurį pirmiausia turi atlikti Seimas. Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir už žvalgybą atsakingos institucijas naujame projekte išskiriamos į atskirą įstatymą, operatyvinės veiklos įstatymo nelieka, atsiranda kriminalinės žvalgybos ir žvalgybos įstatymai. Mes aiškiai išeiname iš sovietmečio paveldo, t.y. paveldėtos situacijos, kai visos institucijos, net atsakingos už žvalgyba, galėjo užsiimti ikiteisminiais tyrimais, juos inicijuoti, užsiimdavo tuo, kuo savo laiku užsiimdavo nedemokratinėse valstybėse esančios specialios tarnybos. Mes iš tos situacijos išeiname ir kontrolės mechanizmų įdedame daugiau“, - gyrėsi A. Anušauskas.

Politikas džiaugėsi, kad pirmą kartą per tiek metų buvo paskelbta VSD ataskaitos viešoji dalis, tam tikra apžvalga, kas nuveikta, apie operatyvinių užduočių skaičių paskelbta statistika. Pasak jo, tai yra labai svarbu, nes būtina pagaliau išeiti iš tos mitų ir gandų situacijos, kai kalbama apie totalinius sekimus ir visa kita. „Kai platinami mitai rezultatas atsisuka prieš pačias teisėsaugos institucijas, nes jų galimybės yra iš tikrųjų labai ribotos, bet kai platinamas mitas, kad jos viską gali, galiausiai viskas atsisuka prieš jas pačias ir pasitikėjimą jomis, kitas dalykas – finansavimas jų nedidėja“, - paaiškino jis.

A. Anušauskas apgailestavo, kad šis Seimas jau tikriausiai nebesuspės įvesti visuomenės teisėjų teismuose, tačiau prisipažino, kad rudenį „sirgs“ už privačios detektyvinės veiklos įstatymą ir tikisi, kad pavyks jį priimti ir reglamentuoti privačių asmenų vykdomą informacijos rinkimą, kuris iki šiol niekaip įstatymais neapibrėžtas.

10 balų sistemoje A. Anušauskas Seimo darbą įvertino tvirtu 7 - 8, kadangi buvo susidurta su sudėtingomis situacijomis.

© 2021 Arvydas Anušauskas. Visos teisės saugomos.